Aktuálně

 • Pardubická oblastní organizace hnutí ANO 2011 má nové vedení

  Pardubická oblastní organizace hnutí ANO 2011 má nové vedení. Rozhodl o tom v pondělí večer volební sněm pardubické oblastní organizace. Předsedou oblasti Pardubice byl drtivou převahou zvolen Martin Charvát, primátor statutárního města Pardubice. Prvním a tedy statutárním místopředsedou byl zvolen Robert Klčo. Dalšími místopředsedy pardubické oblasti se stali František Dittrich a Jan Nadrchal.

 • Online chat ve Východočeské televizi

  Ve středu 26. září 2018 jsem se dopoledne rád zúčastnil online chatu ve Východočeské televizi. Děkuji všem za podněty. Podívejte se na položené otázky a mé odpovědi.

 • Inventura projektů pardubické radnice dopadla na výbornou

  Inventura realizovaných i připravovaný projektů pardubické radnice dopadla na výbornou. Vedení města, v čele s primátorem Martinem Charvátem, se podařilo řadu projektů dovést do úspěšného konce, jiné jsou ve fázi příprav a projektování. To vše v řádu cca 2,5 miliardy s podílem přes 600 milionů dotací.

 • ANO chce zopakovat triumf a pokračovat v započaté práci

  S cílem zvítězit a obhájit post primátora vstupuje hnutí ANO do komunálních voleb ve statutárním městě Pardubice. Hnutí vede z pozice lídra, stejně jako před čtyřmi roky, Martin Charvát. Ten bude usilovat o znovuzvolení primátorem města. Volby v krajském městě se konají v pátek 5. a v sobotu 6. října 2018.

 • Tyršovy sady mají nový přírůstek v podobě pamětní desky

  Tyršovy sady mají na svém kontě již několik ocenění. To nejčerstvější získaly v loňském roce, kdy byly vyhlášeny jako Stavba roku 2017. Návštěvníci parku si navíc od tohoto týdne mohou pamětní desku s tímto titulem prohlédnout na vlastní oči na boční stěně budovy kavárny.

 • Letiště chce investovat do dostavby i rozvoje

  Společnost East Bohemian Airport chce do roku 2020 investovat do dalšího rozvoje pardubického mezinárodního letiště zhruba 57 milionů korun. Na značné části těchto investic se mají podílet akcionáři společnosti – město Pardubice a Pardubický kraj.

 • Nabízím řešení, které může pomoci vlastníkům svítkovských domů

  V úterý 28. srpna jsem jednal se zástupci rodinných domů a investorem CZ Stavební holding k problematice dopravního napojení lokality Svítkov (most přes Bylanku). Moje nabídka dává určitou naději majitelům rodinných domů v této lokalitě.

 • Zúčastnil jsem se AVON pochodu v Pardubicích

  V neděli 20. května 2018 jsem si nemohl nechat ujít prospěšnou akci AVON pochod v Pardubicích. Této akce se účastní miliony lidí ve více než 58 zemích světa na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu. Jsem rád, že podobná aktivita zavítala i k nám do Pardubic.

 • Navštívil jsem Rodinné integrační centrum

  Na konci minulého týdne jsem navštívil Rodinné integrační centrum v Pardubicích - Polabinách. Paní ředitelce Haně Janíkové a celému týmu RICu jsem poděkoval za záslužnou a obětavou práci především pro rodiny s dětmi a osobami se speciálními potřebami, zdravotním postižením či sociálním znevýhodněním prostřednictvím integračních aktivit a sociálních služeb. Tým RICu získal v listopadu 2017 první místo v Ceně kvality pro poskytovatele služeb pro osoby se zdravotním postižením a stal se…

 • Setkání zástupců města s Krajskou hospodářskou komorou Pardubického kraje

  Dnes proběhlo další, velmi inspirativní setkání zástupců města s Krajskou hospodářskou komorou Pardubického kraje. Členům KHK jsem (za pomoci svých kolegů z úřadu) představil klíčové investice města, kterými jsou především dopravní stavby. Hovořili jsme tak o rekonstrukci Masarykova náměstí, úpravě křižovatky ulic Kyjevská a Průmyslová, dopravních opatřeních v ulici Na Spravedlnosti a Pichlova nebo o plánované rekonstrukci nadjezdu v Kyjevské ulici. Druhá část setkání patřila prezentaci záměru…