Kuchyň v domově pro seniory je po 23 dnech znovu v provozu

Zdroj: iDNES.cz

Rekonstrukce a modernizace trvala celkem šest měsíců, za tu dobu se kuchyně sociálních služeb změnila k nepoznání. Stavební práce včetně dodávky nové technologie a drobného gastro vybavení přitom vyšly na zhruba 44 milionů korun včetně DPH.

Rekonstrukce stravovacího provozu,vzhledem k míře opotřebení stávajících spotřebičů, pro velmi špatný stav odpadů a ostatních rozvodů a s ohledem na plnění přísných hygienických norem, byla nutná. Strávníci ocení návrat teplých večeří, větší pestrost jídelníčku a v dohledné době i možnost výběru z více jídel, což uvítají určitě i zaměstnanci domova.

Stavební práce zahrnovaly například výměnu všech rozvodů a podlah či vybudování nového nákladního výtahu. V rámci rekonstrukce stravovacích prostor byla vybudována nová strojovna vzduchotechniky, upraven byl topný systém, stávající rozvody vody, kanalizace, plynu či elektroinstalace byly demontovány a nahrazeny novými a přibyly zde dva nové plynové kotle na ohřev vody. Veškeré stavební práce včetně vybudování nového přístřešku na rampě a odkanalizování objektu přitom vyšly na přibližně 24 milionů korun včetně DPH. Nové technologie a moderní gastro vybavení stály zhruba 20 milionů korun včetně DPH, nová bude schopna připravit až 1500 obědů a adekvátní počet porcí celodenní stravy.

Po dokončené rekonstrukci stravovacího provozu v Domovu pro seniory U Kostelíčka město plánuje rozšíření kapacit pobytových služeb. Dalším krokem, jak zlepšit péči o seniory ve městě a uspokojit rostoucí poptávku po těchto službách, je navýšit kapacitu lůžek. V současné době je poptávka po pobytových službách opravdu vysoká, žádostí bude ještě rok od roku s ohledem na demografický vývoj ještě přibývat. Město proto nyní hledá způsob, jak tento problém vyřešit a navýšit tak vlastní kapacity pobytových sociálních služeb pro obyvatele Pardubic a okolí.