Na Masarykově náměstí se už jezdí druhou stranou, MHD nestaví

Zdroj: vzpravy.cz, http://vzpravy.cz/zpravy/pardubicko/pardubice/688/na-masarykove-namesti-se-uz-jezdi-druhou-stranou-mhd-nestavi

Jak bylo plánováno, začátkem srpna se hlavní práce na rekonstrukci vozovky na Masarykově náměstí v Pardubicích přesunuly do druhého směru. Nově je tak uzavřen směr od ČSOB Pojišťovna ARENY na Chrudim, tedy ta část blíže k Atrium Paláci Pardubice.

Ode dneška musí Masarykovo náměstí objíždět řidiči, kteří pojedou od zimního stadionu směrem na Chrudim, případně k vlakovému nádraží. Nejkratší objízdná trasa vede stejně jako doposud zadem kolem Atrium Paláce Pardubice ulicí K Polabinám.

Na Masarykově náměstí se nyní jezdí jedním pruhem blíže ke středu. Vnější pás totiž dělníci stále rekonstruují stejně jako obě zastávky městské hromadné dopravy. Z toho důvodu tudy také autobusy sice projíždí, ale nezastavují.

Druhá etapa od 1. do 31. srpna. Uzavírka silnice u budovy Atrium Paláce Pardubice:

 • Linky č. 1 a 5 budou vedeny ze zast. Krajský úřad do zast. 17. listopadu odklonem přes tř. Míru; na odklonové trase obslouží zast. U Grandu a Třída Míru; v opačném směru budou vedeny ve své původní trase; obslouží zast. Sukova jako náhradní za zast. Masarykovo nám.
 • Linky č. 2 a 13 budou vedeny ze zast. Krajský úřad do zast. Palackého odklonem přes tř. Míru; na odklonové trase obslouží zast. U Grandu a Třída Míru; v opačném směru budou vedeny ve své původní trase; obslouží zast. Sukova jako náhradní za zast. Masarykovo nám.
 • Linky č. 3 a 33 budou ze zast. Hl. nádraží vedeny ve své původní trase; zastávka Masarykovo nám. bude zrušena bez náhrady; vopačném směru budou ze zast. Zimní stadion vedeny odklonem Sukovou tř., Sladkovského ul., tř. Míru do zast. Palackého; na odklonové trase obslouží zast. Sukova a Třída Míru
 • Linka č. 4 bude vedena ve své původní trase, zast. Masarykovo nám. bude zrušena bez náhrady
 • Linky č. 6, 8, 9, 12, 88 a 99 budou ze zast. Sukova do zast. Autobusové nádraží vedeny odklonem ul. K Polabinám; na odklonové trase obslouží zast. K Polabinám; v opačném směru budou vedeny ve své původní trase; obslouží zast. Sukova jako náhradní za zast. Masarykovo nám.
 • Linka č. 7 bude ve směru od zast. Zimní stadion k zast. 17. listopadu vedena odklonem Sukovou tř., Sladkovského ul., tř. Míru; na odklonové trase obslouží zast. Sukova a Třída Míru; v opačném směru bude vedena ve své původní trase; zast. Masarykovo nám. bude zrušena bez náhrady
 • Linky č. 10, 16, 17 a 23 budou obousměrně vedeny odklonem ul. K Polabinám; na odklonové trase obslouží zast. K Polabinám
 • Linka č. 14 bude obousměrně vedena odklonem ul. K Polabinám; ve směru ze zast. 17. listopadu kzast. Zimní stadion obslouží zast. Palackého a K Polabinám; v opačném směru obslouží zast. K Polabinám; spoje s výchozí zast. Masarykovo nám. obslouží zast. K Polabinám ve směru k Palackého ul.
 • Linka č. 27 bude ze zast. Krajský úřad do zast. 17. listopadu vedena celodenně přes tř. Míru; na této trase obslouží zast. U Grandu a Třída Míru; v opačném směru bude celodenně vedena po Sukově třídě; na této trase obslouží zast. Sukova jako náhradní za zast. Masarykovo nám.
 • Linka č. 28 bude obousměrně vedena prodlouženou Sukovou třídou; ve směru na nám. Republiky obslouží zast. Sukova jako náhradní za zast. Masarykovo nám.
 • Linky č. 51 a 52 budou ve směru na Dubinu vedeny odklonem Sukovou třídou; na odklonové trase obslouží zast. Sukova; v opačném směru budou vedeny ve své původní trase