Pardubice budou rozšiřovat kapacitu mateřské školy v Lánech na Důlku

Obec Srnojedy požádala město Pardubice, aby zvýšila kapacitu jedné ze svých mateřských škol. Zastupitelé Pardubic i s naší podporou schválili peníze na projektovou dokumentaci.

Rekonstrukcí v mateřské škole Lány na Důlku vznikne třída pro 25 dětí. Součástí bude šatna, koupelna se záchody. Stravování dětí zajistí nová školka Doubek. Stavební práce jsou naplánované v letech 2022 a 2023, kolaudace v březnu 2023. Harmonogram by co nejméně měl zatížit provoz školky.

Budova už je v horším stavu a město plánovalo její rekonstrukci. Teď mění projektové zadání, aby v druhém nadzemním podlaží stavební firma ještě postavila další třídu včetně zázemí.

Objekt dlouhodobě monitorujeme, víme o technickém stavu objektu. Přízemí je způsobilé pro provoz mateřské školky. Celou dobu jsme se bavili, co s vrchních patrem. Návrh vybudovat tam nájemní bydlení, se nám ale v kombinaci provozu se školkou nezdál.

Jsem rád, že město našlo ideálního partnera, tedy obec Srnojedy. Doufám, že prosadí svoji vizi, tedy kofinancování druhého patra. Předpokládáme, že ostatní náklady spojené s přestavbou objektu by se měly dělit napůl.

Aktualizace projektu bude stát 600 000 korun. Náklady vyjdou následně z projektu, investici pak bude schvalovat zastupitelstvo.