Pardubice podpoří krajské hasiče deseti miliony korun

Radnice města poskytne finanční dar v hodnotě 10 milionů korun Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje. Hasiči využijí darované prostředky budou využity na pořízení cisternové automobilové stříkačky. Jsem rád, že záměr radních v červnu jednomyslně schválilo zastupitelstvo města.

V loňském a hlavně letošním roce jsme si opět uvědomili, jak ohromnou oporu v hasičích máme. Kromě jejich běžné práce pomáhali v nejhorších časech epidemie v nemocnicích, v červnu bleskově reagovali po ničivém tornádu na Moravě, zkrátka v těžkých časech jsou naším pilířem.

Pardubice jsou městem chemie a sídlí zde chemické závody, také jsme viděli, že mohou přijít povodně a Pardubice, ležící v nížině a na soutoku dvou řek, mají na svém území nemalé záplavové oblasti, zkrátka hasiči budou vyrážet v první linii, pokud by se cokoliv stalo. Finanční dar města pro nákup špičkové hasičské techniky je dalším potvrzením toho, že si hasičů jako partnerů vážíme.

Byl jsem panem ředitelem Alešem Černohorským informován, že po letošním příspěvku na výškovou techniku, schválené finance umožní pořízení cisternové automobilové stříkačky, která bude využívána k zabezpečení prvního výjezdu požární stanice Pardubice. Oceňuji, že po nákupu nové cisternové stříkačky se stávající technika převede z krajské centrály pardubickým dobrovolným hasičům.