Projev ku příležitosti slavnostního založení prvního sloupu severní tribuny Letního stadionu

Bylo mi ctí a děkuji všem, že jsem dnes mohl přednést projev ke slavnostnímu ukotvení prvního sloupu na nové severní tribuně Letního stadionu.

Vážení přátelé,

na úvod bych chtěl poděkovat všem, kteří od začátku stáli za tímto projektem a podporovali jej. Nesmím zapomenout na svou kolegyni Helenu Dvořáčkovou, která byla lídrem v přípravě a za politický segment stála vepředu a vždycky se snažila celý projekt posouvat dopředu. Chci rovněž poděkovat Jaroslavu Hruškovi, který odešel do důchodu, ale byl vedoucím odboru majetku a investic a od začátku měl projekt na starosti. Dále děkuji všem lidem, kteří od začátku na projektu spolupracovali.

Nesmím zapomenout na legendu pardubického stavebnictví – pana architekta Miroslava Řepu, který přinášel svoje poznámky, jak by měl projekt vypadat.

Musím poděkovat také společnosti PORR, která do soutěže přišla se svým nápadem a návrhem. Jak jsme byli všichni v nejistotě, jak to dopadne, tak chci říci, že jejich inženýrský a architektonický tým se s tím projektem opravdu perfektně popral a já doufám, že ve finále v lednu roku 2023 všichni oceníme, jak se povedlo stánek z roku 1930 rekonstruovat.

Už jsem zažil u Machoňovy pasáže, že lidé chodili se dívat a ptát, co je vlastně to nové. Že to nové bude vkusně zabudováno a že tam bude nová duše spolu s novými technologiemi, abychom zde mohli hrát prvoligový fotbal.

Jsem velmi rád, že tu dneska stojíme, že jsme dotáhli projekt tak daleko, že už nám stojí první sloup. Věřím, že FK Pardubice, které nás svými výkony až trochu předehnalo, tak v roce 2023 sem vyběhne k prvoligovému utkání a že nám sem přivede ty nejlepší české týmy. Přeji jim, aby se jim tady dobře hrálo v kvalitním zázemí.

Věřím také, že společnost PORR všechny závazky dodrží, přestože nás čeká ještě dlouhá cesta k cíli, tak cítím, že jsme dobrými partnery, kteří se vždy domluvili.

Děkuji všem a fotbalistům přeji mnoho úspěchů, aby sem dovedli první ligu. Zároveň přeji hodně štěstí i mládežnickým fotbalistům, kteří jsou základem FK Pardubice i do budoucna.

Děkuji!