Stavba nového bazénu v Pardubicích zavřela na celé prázdniny Letní pláž

Zdroj: iDNES.cz, https://pardubice.idnes.cz/novy-bazen-stavba-letni-plaz-pardubice-akvapark-f59-/pardubice-zpravy.aspx?c=A180702_412277_pardubice-zpravy_jah

Krajské město má dvě venkovní koupaliště. Velkou Cihelnu a o něco intimnější Letní pláž v centru za akvaparkem. Jenže právě ta letos zůstane přes prázdniny zavřená, a to kvůli výstavbě nového 25 metrů dlouhého bazénu.

Firma Strabag už přebrala stavbu, zhruba do roka vybuduje v prostoru Letní pláže, tedy mezi akvacentrem a Ideonem, pětadvacetimetrový bazén. Kromě Letní pláže však nebude provoz pardubického akvaparku nijak omezen.

„Kapacita stávajícího padesátimetrového bazénu již nebyla dostačující, zejména vzhledem k potřebám sportovních plaveckých klubů, reprezentace České republiky a navýšení počtu hodin v rámci plavecké výuky. Přístavba rozšíří služby akvaparku, v nabídce se nově objeví rehabilitační cvičení, plavání pro seniory nebo těhotenské plavání,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Část bazénu navíc musí být pořád přístupná veřejnosti. „Vždy pro ni musíme mít minimálně tři dráhy, a nejsme tak schopni uspokojit poptávku plaveckých nebo sportovních klubů, které bazén využívají k regeneraci či kondiční přípravě,“ popisuje nutnost přístavby Aquacentra Pardubice Jiří Vysoudil, ředitel společnosti PAP Pardubice, která plavecký areál provozuje.

Uživatelé budoucího bazénu využijí také stávající zázemí, čímž se jen minimálně navýší počet potřebného personálu.

„Nový bazén se stane součástí areálu, takže se nemusí budovat žádné další zázemí. Tím, že by jej využívala plavecká škola, by se v padesátimetrovém bazénu a zóně aqua uvolnilo místo pro veřejnost. Vzhledem ke všem zmíněným důvodům považujeme výstavbu bazénu za nutnou, město proto na přístavbu ze svého rozpočtu vyčlenilo částku 65 milionů korun,“ dodává náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

 
 
 
Zdroj: https://pardubice.idnes.cz/novy-bazen-stavba-letni-plaz-pardubice-akvapark-f59-/pardubice-zpravy.aspx?c=A180702_412277_pardubice-zpravy_jah